ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΗΣ CYTΑ ΜΕ 3 ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ 2 ΕΤΩΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΗΓΟΥΝ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΤΟΥ 2017 ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΓΡΑΜΜΗΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΓΙΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΡΧΕΣΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 50 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΓΡΑΜΜΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΨΕΜΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ Η ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΗ ΜΑΛΙΣΤΑ Η ΚΥΡΙΑ ΕΚΕΙ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΝ ΜΟΥ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΥΦΟΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΔΗΛΑΔΗ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ Η ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Ο ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ CYTA ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΥΠΟΓΡΑΦΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΕΩΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΓΡΑΜΜΗΣ ΔΛΔ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΟΡΟΙΔΕΜΑ.ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΔΛΔ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΥΠΟΓΡΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΙΓΟΡΟΥΣ ΤΑ ΕΓΡΑΦΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?ΓΙΑΥΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΔΝ ΕΧΕΙ ΧΡΕΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΧΡΕΩΝΕΙΣ.ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΔΩΣΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Σχόλια

• ModeratorModerator Αναρτήσεις: 751Moderator
    Γεια σου @Humo Variety

Μας λυπεί η αυτή αντιμετώπιση που έτυχε στη περίπτωση σου. Σύμφωνα όμως με τα στοιχεία σου, αντιλαμβάνομαι ότι αναφέρεσαι για τη CYTA Ελλάδος άρα θα χρειαστεί να αποταθείς στο σύνδεσμο http://cyta.gr για να εκφράσεις το παράπονο σου, ή στο 13877.

Εάν αναφέρεσαι για CYTA Κύπρου, παρακαλώ στείλε μας σε προσωπικό μήνυμα τα στοιχεία σου ώστε να το ερευνήσουμε.

Με εκτίμηση,
    Απόστολος Π.
    Cyta Forum Moderator
  • Humo VarietyHumo Variety Αναρτήσεις: 2Member
    Ναι αναφέρομαι για το cyta Ελλάδος και ιδίως η αντιμετώπιση που είχα στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση ήταν τελείως ειρωνική.δεν μπορεί να μου λέει έμενα η κυρία της οποίας έχω συγκρατήσει τα στοιχεία της άλλωστε οι κλίσεις καταγράφονται και καλό να εξεταστεί αυτά που λέω γιατί δν λέω ψέματα να μου λεει με υφάκι η "αριθμούλης" σου και ύφος λες και μιλάει σε κάνα φίλο της.Ντροπή και μόνο Ντροπή γιατί δίνει την χειρότερη εικόνα εξυπηρέτησης για την εταιρεία σας. Δεν μπορεί να μιλάς σε ένα πελάτη που είναι συνεπής που δεν σας χρωστάει και πόσο μάλλον σε έναν κύριο που δεν γνωρίζεις καν με αυτό το ύφος λες και μιλάς σε κανένα φιλαράκι σου και του ειρωνεύεσαι.Αλλά αυτά πρεπει να τα δούν οι υπεύθυνοι κανονικά.Ετσι πως έχει η κατάσταση εγώ είπα μην με ξαναπαρετε τηλ ουτε για προσφορα προτιμω να πληρωνω ακριβοτερα παρα αυτο δεν την ξαναπατάω και οπως ειπα εχω 3 γραμμες στην cyta αλλα ας λήξουν τα συμβόλαια και μετά να δω αν με ξαναπάρει κανένας για προσφορα να δουμε ποιος έχει θράσος.θα έπρεπε να κοιτάξετε το πρόβλημα του πελάτης σας απο την αρχή όχι να με αγνοείτε τόσο καιρό.και δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος τα λάθη της εταίρειας τα γνωρίζει η εταιρεία και για τις χρεωσεις είναι ολα περασμένα στην καρτέλα μου ας τα εξετάσετε ένα προς ένα και να δείτε αν έχω άδικο η όχι.
  • victoriavictoria Αναρτήσεις: 1Member
    Ανυπαρκτη εξυπηρετηση απο συγκεκριμενη υπαλληλο. Εξαντλησε ολη της την αυστηροτητα ενω επροκειτο για επειγον ζητημα. Λυπαμαι.
    Γεια σου @Humo Variety @victoria , όπως αναφέραμε πιο πάνω αυτό έχει να κάνει με την Cyta Ελλάδος ,δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε γιαυτό και για το παράπονο σου θα χρειαστεί να αποταθείς στο σύνδεσμο http://cyta.gr. Εδώ αναφέρεσαι για CYTA Κύπρου.
    Με εκτίμηση,
    Χρύσανθος Χρ.
    Cyta Forum Moderator
  • Kyriakos StefasKyriakos Stefas Αναρτήσεις: 1Member
    Λοιπον κυριοι είμαι πελατης 3 χρονια.Οταν ερθει ο λογαριασμος[ φαινετε στα κοιταπια σας] ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ το πολύ σε μια δυο ημερες εχει πληρωθεί.Ηρθα από το εξωτερικο χτες και το τηλεφωνο ηταν κομμενο επειδή λυποντας αργησα για πρωτη φορα να το πληρωσω 10 15 μερες Και μιλαμε τωρα για 25 ευρω.Αυτο είναι απαραδεκτο και αν ξαναγινει την ιδια μερα εχω αλλαξει εταιρια αλλωστε για άλλη ταχυτητα ιντερνετ πληρωνουμε και άλλη ερχετε στο σπιτι το ιντερνετ παιφτει συνεχεια κ.λ.π. κ.λ.π Μην μπειτε στον κοπο να απαντησετε διοτι και οι υπηρεσίες και η συμπεριφορά σας σαν εταιρια είναι απαρεδεκτη.

.
    @Kyriakos Stefas

Καμία υπηρεσία που παρέχει ο οργανισμός μας δεν αποκόπτεται σε τόσο μικρή διάρκεια ή τόσο μικρό ποσό όπως αναφέρεις.

Για να αποσυνδεθεί κάποια υπηρεσία, θα πρέπει να υπερβεί το ποσό των 50 ευρώ, ή να περάσει χρονικό διάστημα 6 μηνών χωρίς καμία πληρωμή της υπηρεσίας αυτής.

Άρα για 10-15 ημέρες και 25 ευρώ δεν γίνεται καμία αποσύνδεση. Παρακαλώ όπως ελέγξεις ξανά το λογαριασμό σου και αν τυχόν υπάρχει κάποιο λάθος να μας ενημερώσεις.

Με εκτίμηση,
    Απόστολος Π.
    CytaForum Moderator
  • Nikos NikolaosNikos Nikolaos Αναρτήσεις: 1Member
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΟΨΙΜΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΠΟΣΟ 22 ΕΥΡΩ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΦΘΑΝΕΙ 5-10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΛΗΞΗ.
    Νίκο η υπηρεσία σου φαίνεται ότι είναι με Cyta Hellas, η σελίδα εδώ αφορά υπηρεσίες της Cyta στην Κύπρο και δεν μπορούμε να δούμε το θέμα σου.

Μπορείς να μπεις στο www.cyta.gr ή να καλέσεις στο 13811 για να σε βοηθήσουν από την Ελλλάδα.

Με εκτίμηση,
    Στέλιος Δ.
  • Lena LenaLena Lena Αναρτήσεις: 1Member
    Δύο μέρες προσπαθώ να βγάλω γραμμή στην τεχνική υποστήριξη.....θα μας δώσει κάποιος σημασία;όταν κάνουμε το συμβόλαιο πάντα απαντά κάποιος..... μετά;
    @Lena Lena

Για Cyta Hellas μπορείς να μπεις στο www.cyta.gr ή να καλέσεις στο 13811

Με εκτίμηση,
    Απόστολος Π.
    Cyta Κύπρου
  • Xolebas GeorgiosXolebas Georgios Αναρτήσεις: 2Member
    Dn sikonei kanenas ta tilefona ekei apo to proi 3 ores eimai se anamones aparadekta pragmata
  • Xolebas GeorgiosXolebas Georgios Αναρτήσεις: 2Member
    Afeisa 4 fores idopieisei na me paroun til kai akoma perimeno apo ths 10 to proi
  • flora_diflora_di Αναρτήσεις: 1Member
    ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ Κ ΔΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΤΗ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ...ΤΗΣ ΟΠΟΙΑΣ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ Κ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ.
Sign In to comment.

Έναρξη Νέας Συζήτησης / Ερώτησης »

Καλωσόρισες, επισκέπτη!

Φαίνεται πως έρχεσαι για πρώτη φορά εδώ. Αν θέλεις να συμμετέχεις, πάτησε ένα από αυτά τα πλήκτρα!