Βοήθεια για το Ping μου! :(

Stephanos HadjiktorisStephanos Hadjiktoris Member Αναρτήσεις: 3
Μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου πει πώς μπορώ να κάνω καλύτερο το Ping μου?

Σχόλια

• ModeratorModerator Moderator Αναρτήσεις: 751
    Καλησπέρα @Stephanos Hadjiktoris !

Tο ping επηρεάζεται απο διάφορα όπως ασύρματη σύνδεση, router κτλ. Εσύ πώς είσαι συνδεδεμένος; To ping σου πόσο είναι αυτή τη στιγμή;

Πιθανώς αν κάνεις reset (επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις) το modem σου να βελτιωθεί το Ping σου
  • Stephanos HadjiktorisStephanos Hadjiktoris Member Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε Μάρτιος 2015
    @Moderator

Το έκανα reset μα το Ping δεν έκανε διαφορά. Ενσύρματα και Ασύρματα δεν έχει διαφορά! :( Με Ελλάδα το Ping μου είναι 130 περίπου και Κύπρο περίπου 55!
  • _Chris__Chris_ Member Αναρτήσεις: 5
    Το ping(latency) ουσιαστικά είναι η καθυστέρηση στην επικοινωνία μεταξύ client και server. Αυτό σημαίνει ότι υπάρχει πιθανότητα το πρόβλημα να είναι εκτός δικτύου της CYTA. Εκ πρώτης όψεως όμως, οι μετρήσεις σας δεν δείχνουν απόκλιση απο τις μέσες τιμές. Παρόλα αυτά, για να εξακριβωθεί αν όντως υπάρχει πρόβλημα εντός του δικού μας δικτύου, θα πρέπει να κάνετε ένα trace-route πρός τον server στον οποίο παρουσιάζεται η καθυστέρηση, απο το αποτέλεσμα του οποίου θα φανεί που βρίσκεται το πρόβλημα. Για να κάνετε trace-route, ανοίξτε το command-prompt, μπληκτρολογήστε [tracert "address"] (Όπου "Address" πληκτρολογήστε την διεύθυνση του server). Ακολούθος στείλτε μας print-screen το αποτέλεσμα μέσω email στο [email protected] και θα σας απαντήσουμε το συντομότερο.
  • Stephanos HadjiktorisStephanos Hadjiktoris Member Αναρτήσεις: 3
    Έστειλα email στο support! Παρακαλώ κοιτάξετε το όσο πιο σύντομα μπορείτε!
  • ModeratorModerator Moderator Αναρτήσεις: 751
    Στεφανέ ,

Σου επισυνάπτω το αρχείο με τις αλλαγές που ένας χρήστης Online Gaming πρέπει να κάνει. Να σε παρακαλέσω να το δοκιμάσεις αυτό και αν συνεχίσει το πρόβλημα να μας ενημερώσεις..

Ομάδα Διαχείρισης Cyta Forum
    Άννα Κ.
Sign In to comment.

Έναρξη Νέας Συζήτησης / Ερώτησης »

Καλωσόρισες, επισκέπτη!

Φαίνεται πως έρχεσαι για πρώτη φορά εδώ. Αν θέλεις να συμμετέχεις, πάτησε ένα από αυτά τα πλήκτρα!